Kas yra išankstinis reklamos vertinimas?

Išankstinis reklamos vertinimas, tai savireguliacijos organizacijos nuomonės pateikimas ar reklama atitinka reklamos taisyklėms dar prieš jai pasirodant. Tai atliekama remiantis konfidencialumo principu bei esant reikalui duodami patarimai, kokie pakeitimai būtini, kad reklama atitiktų kodekso reikalavimus. Išankstinis reklamos vertinamas atliekamas reklamuotojo, reklamos agentūros ar žiniasklaidos kanalo prašymu.

Ar išankstinis reklamos vertinimas yra privalomas?

Išankstinis reklamos vertinimas nėra privalomas. Tačiau, jei viena iš pusių (reklamuotojas, reklamos agentūra ar žiniasklaidos kanalas) buvo pateikusi prašymą savireguliacijos organizacijai atlikti išankstinį vertinimą, tai tikimasi, kad jos patarimų bus laikomasi.

Kokie yra išankstinio vertinimo privalumai? 

Atliekant išankstini reklamos vertinimą ankstyvajame etape, rengiant kampaniją, jis suteikia reklamuotojams ir agentūroms, tam tikrą apsidraudimą, kad reklama atitiks aukščiausius reklamos standartus. Tai taip pat toks vertinimas neleidžia eikvoti laiko ir pinigų kampanijoms, kurios pažeidžia taisykles ir todėl gali būti trumpalaikės. Išankstinis reklamos vertinimas taip pat gali padėti išvengti bereikalingų kėblumų ir žalos reklamuotojo ar prekės ženklo reputacijai, jei gavus ir išnagrinėjus skundą paaiškėtų, kad reklama pažeidė taisykles.

Ar galima išankstinį reklamos vertinimą atlikti kitode šalyse?

Jei reklama ketinama transliuoti kitose šalyse ir norima pasitikrinti ar ji atitinka tos šalies reikalavimus, galima kreiptis į vietinę šalies savireguliacijos organizaciją arba užpildyti prašymo formą http://european.clearcast.co.uk. Informaciją apie savireguliacijos organizacijas kitose šalyse rasite internetinėje svetainėje www.easa-alliance.org.

Kiek laiko užtrunka atlikti išankstinį reklamos vertinimą?

Išankstinis reklamos vertinimas atliekamas iškart, tik gavus reikiama infromaciją ir tai gali užtrukti iki vienos savaitės. Dėl platesnės informacijos kreipkitės el. paštu info@reklamosbiuras.lt

Ar ši paslauga mokama?

Lietuvos reklamos biuro nariams išankstiniai reklamos vertinimai atliekami nemokamai. Ne nariams ši paslauga kainuoja. Dėl platesnės informacijos kreipkitės el. paštu info@reklamosbiuras.lt.

 

2008.05.06

Lietuvos reklamos biuro (LRB) Arbitražo komisija nusprendė, kad „Balti Investeeringute Grupi Pank AS“ (BIGBANK) reklamos, kuriose sakoma: „BIGBANK, greičiausias kelias iki pinigų“,  pažeidžia Lietuvos reklamos etikos kodekso 8 str. „Klaidinimas“.

2008.04.01

Lietuvos reklamos biuro (LRB) Arbitražo komisija nusprendė, kad UAB „Žurnalų leidybos grupė“ reklama spaudoje pažeidžia Lietuvos reklamos etikos kodekso 2 str. – „Faktų teigimas“.

2007.08.06

Lietuvos reklamos biuro (LRB) Arbitražo komisija liepos mėn. nusprendė, kad šios reklamos pažeidė Lietuvos reklamos etikos kodeksą

Lietuvos Reklamos Biuras
Lvovo g. 12, LT-09313 Vilnius
Tel. +370 601 07333
Faks. +370 5 2780795
El.p. info@reklamosbiuras.lt

© 2006 Lietuvos Reklamos Biuras